Interaktywny telefon dla dzieci

Każdy kto miał okazję obserwować małe dziecko wie, że maluchy są niezwykle zainteresowane pilotami od telewizorów oraz telefonami. Współczesne zabawki dla dzieci wychodzą na przeciw tym zainteresowaniom. Telefon do zabawy bywa najukochańszą rzeczą dziecka, którą zabiera wszędzie ze sobą.

Interaktywny telefon dla dzieci ma przyjemną dla oka kolorystykę. Telefon zabawka posiada również duże guziki, po naciśnięciu których wydobywa się dźwięk. W zależności od modelu, telefon do zabawy może imitować odgłosy zwierząt, uczyć angielskiego lub matematyki. Interaktywny telefon dla dzieci jest też odpowiednio duży aby szkrab mógł bez problemu utrzymać zabawkę w rączkach.

Telefon zabawka nie powinien wydawać przeraźliwych ostrych dźwięków. Łagodne melodie i przyjazne głosy są jak najbardziej pożądane. Jeśli mimo wszystko dziecko boi się nowych, obcych dźwięków możemy wyjąć baterie zasilające telefon do zabawy. Z pewnością za jakiś czas malec przekona się do tonów jakie wydaje interaktywny telefon dla dzieci.

Wybierając zabawki interaktywne powinniśmy zwrócić uwagę na małe elementy. Jeśli przedmiot posiada niewielkie poluzowane guziki lub inne drobne elementy, powinniśmy pozbyć się zabawki. Małe części mogą zostać połknięte przez dziecko lub być przyczyną zadławienia.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli na każdą kieszeń. Jeżeli mimo wszystko taki telefon zabawka wydaje się nam zbyt drogi, możemy go kupić z drugiej ręki. Używany telefon do zabawy kosztuje grosze. Kiedy nasza pociecha wyrośnie już z zabawki możemy sprzedać ją ponownie.
Podczas używania telefonu trzeba pamiętać aby co jakiś czas wymieniać baterie. Zbyt długo leżące w urządzeniu mogą wyciec i zepsuć interaktywny telefon dla dzieci. Stare baterie mogą być też przyczyną zatrucia.

Pamiętajmy też aby oprócz,,gadających” zabawek dziecko miało dostęp do tych tradycyjnych. Interaktywny telefon dla dzieci nie może też zastąpić kontaktu z rodzicem. Wspólne aktywności i spędzony czas z mamą lub tatą budują silne więzi, co zaprocentuje w przyszłości zrównoważonym charakterem malucha.